Halmstad, Logoped
Skicka din ansökan idag!
Logoped med placering vid rehabiliteringsklin, Hallands sjukhus Halmstad
Företag Region Halland, Rehabiliteringskliniken
Region Halland är en av de största arbetsgivarna i Halland. Vi är 7 400 medarbetare - alla med uppdraget att främja utveckling och tillväxt och att ge hallänningarna god hälso- och sjukvård. Region Halland har som sin vision "Halland - Bästa livsplatsen." Det innebär att göra Halland till den plats där människor ges bästa möjliga förutsättningar att bo och verka.Region Halland vill ha engagerade medarbetare som trivs på jobbet och är stolta över det vi tillsammans uträttar. Därför satsar vi på kompetensutveckling, forskning, bra arbetsmiljö och på att utveckla vår verksamhet - det som behövs för att tillsammans bygga bästa livsplatsen.
Rehabiliteringskliniken organiserar arbetsterapeuter, dietister, kuratorer, logopeder, psykologer, undersköterskor och sjukgymnaster inom specialistsjukvården i Region Halland. Vi har ett nära samarbete med alla kliniker som bedriver patientverksamhet. Vi har verksamhet i Halmstad, Varberg, Falkenberg och Kungsbacka.
Vi söker nu en logoped till vår mottagning i Halmstad.
ARBETSUPPGIFTER
Sedvanliga arbetsuppgifter som logoped.
KVALIFIKATIONER
Legitimerad logoped. Tjänsten kan innefatta arbete mot både öppen- och slutenvård. Vi strävar efter att ha rätt person på rätt plats och fäster därför stor vikt vid Dina personliga egenskaper.
Skriv ut
Tipsa dina vänner
Företag
Annonsen kommer från Platsbanken AMV
Kategori
- - Logoped
Utbildningsnivå
Universitet/Högskola
Liknande jobb
- Leg Logoped till Habiliteringen i Halmstad
Region Halland, Habilitering Halmstad - Halmstad - 2011-11-14 - Leg Logoped till Habiliteringen Kungsbacka Handikappverksamheten
Region Halland, Habilitering Kungsbacka - Hallands län - 2011-10-17



